Co je dobré vědět a nad čím je dobré se zamyslet

Proč ženy ve stresu hovoří

Určitě jste si všimli, že většina žen ráda mluví. Mluvila, když jste se potkali, mluví, když jste spolu, mluví v podstatě asi 3x častěji než vy. Jakmile ale bude žena ve stresu, doslova vás začne zasypávat nekonečným přívalem problémů. Proč je tomu tak?

ři stresu se v mozku muže aktivuje centrum prostorové schopnosti a logického uvažování. V mozku ženy se aktivuje centrum řeči, žena začne mluvit a mluví často bez přestávky ke komukoli, kdo je ochoten naslouchat. Je schopna mluvit s přítelkyněmi dlouhé hodiny o svých problémech. Proberou veškeré podrobnosti a všechny společně problém rozeberou.

Ženy ve stresu hovoří o současných problémech, minulých problémech, možných problémech a o problémech, které nemají žádné řešení. Nesnaží se dojít k nějakému závěru; v procesu mluvení nacházejí útěchu a uklidnění. Hovoří nestrukturovaně a často o několika věcech najednou, aniž by došly k nějakému výsledku.

Pro ženy je společné sdílení problémů s přítelkyněmi znamením důvěry a přátelství.

Pro muže je naslouchání ženiným problémům tvrdou prací. Muž má totiž pocit, že musí vyřešit každá problém, o kterém se žena zmíní. Muž nechce o problémech jen hovořit, chce s nimi rovněž něco udělat! Přerušuje ženu dotazy typu „o co tady vlastně jde“. Jde tu však o to, že vlastně ani o nic jít nemusí. Nejužitečnější věc, kterou se muž může naučit, je poslouchat, dávat najevo zájem prostřednictvím gest a zvuků a nenabízet žádná řešení. Tento přístup však mužům není blízký, protože muž hovoří pouze tehdy, může-li nabídnout nějaké řešení.

Muž nechce o problémech jen hovořit, chce s nimi rovněž něco udělat! Přerušuje ženu dotazy typu „o co tady vlastně jde“. Jde tu však o to, že vlastně ani o nic jít nemusí. Nejužitečnější věc, kterou se muž může naučit, je poslouchat, dávat najevo zájem prostřednictvím gest a zvuků a nenabízet žádná řešení. Tento přístup však mužům není blízký, protože muž hovoří pouze tehdy, může-li nabídnout nějaké řešení.

A už drbou. :)

Máte-li co do činění s rozhněvanou nebo rozrušenou ženou, nenavrhujte jí řešení a nezpochybňujte její pocity – dejte jen najevo, že ji posloucháte.

Odmítne-li žena přijmout mužovo nabízené řešení, muž zkusí další strategii: pokusí se problém zredukovat slovy: „Vždyť vlastně o nic nejde,“ „Přeháníš,“ „Zapomeň na to,“ „To nevadí.“ Tyto výroky ženu rozzuří. Začne mít pocit, že muže vlastně nezajímá, protože ji vůbec neposlouchá." (1)

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Manžele Allana a Barboru Peaseovi je téměř zbytečné představovat. Jejich knihy jsou poučné a zároveň vtipné. To je důvod, proč se staly bestsellerem. Kniha „Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“ navazuje na předchozí úspěšný titul „Proč muži lžou a ženy pláčou“. Opět se vydáváme do nitra mužské a ženské psychiky, abychom si názorně ukázali rozdíly mezi muži a ženami. Zjistíte, proč mají ženy problémy s parkováním, proč snadno poznají lháře, proč se muži rádi dívají na fotbal, proč je pro muže důležitý sex a pro ženy láska a mnoho dalších informací. Tato kniha vám dá odpověď na mnohé. Pokud se chcete o rozdílech mezi muži a ženami dozvedět zábavnou formou, určitě by kniha neměla chybět ve vaší knihovně.

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

(1) PEASEOVI Allan a Barbara. Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách. 1.Vyd., Brno: Jiiří Alman 2000. 317 s. ISBN 80-86135-15-2. s. 180 - 181

(Výběr : Maya )
Zobrazeno 5925×

Komentáře

alveryon

tak jsem se dočkal pokračování<br />
pavi na hrad!!!!

dadinka

Tu knížku Proč muži neposlouchají... jsem četla. Je to zábavné. Ale velké závěry bych z toho nedělala. Prostě - každá žena je taková a každý muž je makový...

dadinka

Tu knížku Proč muži neposlouchají... jsem četla. Je to zábavné. Ale velké závěry bych z toho nedělala. Prostě ve stylu každá žena je taková a každý muž je makový...

Zobrazit 3 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio