Intimita totiž přispívá ve vztahu k podpoře důvěry a vzájemného respektu.  Je však nutné o ni pečovat, protože s problémy, zodpovědností, dětmi a dalšími povinnostmi jí většinou ubývá a začíná se potichu vytrácet. Bez ní je ale manželství příliš vratké.

„Zdravý intimní vztah pozitivně ovlivňuje všechny aspekty života. Abychom si udrželi intimitu, musíme překonat své strachy ze sexuality, z odmítnutí partnerem, z bolesti a ze zklamání při sexu,“ tvrdí sexuoložka Karen Boylová z University of Glasgow.

Stačí drobná gesta

Emocionální intimita se přitom musí živit kvalitně stráveným časem ve dvou. Důležité je občasné gesto lásky, jako je držení za ruce, obejmutí či líbání.

Lepší než návštěva kina, kde se člověk nemůže moc intimně projevovat, je třeba společný sport, při kterém si milenci mohou otevřeně povídat.  Podle odborníků kdo si spolu hraje, ten už spolu zůstane.

Důležitý je i čas strávený v posteli.  Nemělo by jít jen o sex či spánek. Ale například věci, jako držení se v posteli za ruce a povídání si před usnutím.

Zároveň je dobré se naučit naslouchat, správně se vyjadřovat a nejenom brát, ale také dávat.

 

(Zdroj: www.novinky.cz)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTÁŘE (výběr z vašich příspěvku):


Pavi 30. 10. 2009 03:50
Darovat tomu druhému vlastní čas a najít vněm pochopení...k řešení dané situace, ....darovat mu sam/a sebe ..., mít pro ní/něho vlídné slovo a velké chapající srdce ..., projevit i gesto Lásky...  ..starat se o rodinu a mít zotpovědnost za ni...to vše s velkou důvěrou a Láskou k  našemu partnerovi k prohloubení vzájemné intimity.

(...budete-li chtít přispět vašim komentářem.. pošlete jej na "pavi" vzkazy a já jej posoudím a ty nejlepší zveřejním.... díky )