Co je dobré vědět a nad čím je dobré se zamyslet

Role „Miluji Tě“ ve vztahu

V počátcích vztahu jednoho krásného dne dospějeme do situace, kdy nám žena řekne: „Miluji tě“. Od té chvíle si tato dvě slova říkáme, kdykoli to uznáme za vhodné. S postupem času se však vztah mění. Ubývá láskyplných slovíček, avšak partneři stále vědí o lásce svého druha. Nebo ne?

Chceme-li prožívat spokojený vztah, musíme své partnerce dávat najevo lásku. Ženy potřebují vědět, že o ně máte zájem, stejně tak jako vy potřebujete vědět, že ona má stále zájem o vás.

Oprostíme se nyní od všech těch pravidel o znacích zájmu, která používáme při balení. Vztah, který má pevné základy, se neřídí pravidlem, že žena vám musí dávat více najevo náklonnost než vy. Každý z nás je totiž jiný a každý z nás chápe lásku i s jejími projevy jinak. Kdybyste chtěli počítat projevy lásky vaší partnerky, abyste jí náhodou nemilovali více, než ona vás, připravíte se akorát o pohodu ve vztahu.

V pevném a šťastném vztahu neřešíte, kdo dal více a kdo méně. Mlčky předpokládáte, že pokud jste někdy dal více, žena vám to jednoho dne vrátí.

Především zde však vyvstává problém týkající se toho, co počítáte jako projev lásky. Většina mužů totiž nemá potřebu vyjadřovat neustále své city k ženě. Jednoduše předpokládáme, že žena pochopí sílu našich citů z našeho chování. Pod projevem lásky si třeba představíme pomoc s domácím úklidem. Jenže žena toto gesto nemusí pochopit.

Ženy mají raději vyjadřování lásky prostřednictvím slov či přímých gest. Když jí koupíte květiny jen tak, je to pro ni jasným signálem, že ji milujete. Na rozdíl od pomoci v domácnosti. Úplně nejraději ale ženy mají, pokud jim řeknete „Miluji tě“ přímo do očí.

Takže zde máme problém s vyjadřováním lásky. Každý partner si představuje gesta vyjadřování lásky jinak, a ne vždy přesně přečteme to, co partner myslel. Koupila mi moje oblíbené pivo, jen protože zrovna došlo, nebo mi tím dává najevo, že mě miluje?

Miluji Tě

Sdělte si svá očekávání

Jestli chcete své partnerce udělat čas od času opravdu radost, zeptejte se jí, co považuje za znak lásky. Jestli to mají být dárečky, výpomoc, doteky a mazlení, doslovné říkání „Miluji Tě“ či cokoli jiného. Budete pak znát to nejefektivnější vyjádření, a čas od času ho můžete použít. Kdykoli vám udělá radost, kdykoli budete chtít.

Nezapomeňte jí i vy sdělit svoji představu o vyjádření lásky. Jedině tak budete mít jistotu, že žena ví, jak vás rozveselit. Nebojte se jí říci skutečně cokoli, vždyť vaše partnerka je jedním z vašich nejintimnějších společníků na cestě životem.

Opakování a ztráta výjimečnosti

Ať již bude tím nejsilnějším vyjádřením v očích ženy cokoli, pamatujte si, že budete-li jí to dávat příliš často a pořád stejně, nemusíte se vždy setkat s úspěchem. Říci jí „Miluji Tě“ třikrát denně je krásné první týden. Od druhého týdne už je to samozřejmost. Oproti tomu, pokud jí jednou řeknete, že ji milujete, podruhé, že ji to sluší, a potřetí jí také něco pochválíte, máte nižší pravděpodobnost, že by se opakování mohlo stát stereotypem.

Dalším důvodem pro to, abyste jí své city vyjadřovali pouze v případě, kdy si to něčím zaslouží, je touha ve vztahu. Ve vztahu obecně postupně dochází ke snižování touhy po partnerovi. Slova a činy lásky vám na jednu stranu dopřávají spokojenost ve vztahu. Na stranu druhou ale omezují vaši touhu po partnerovi. Když jsme si někým příliš jistí nebo se nám někdo neustále podsouvá, ztrácíme o něj zájem.

Autor:RaShCZ , Zdroj a publikováno : www.svadeni.cz

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PAVI:

Pokud vztah dojde to té fáze, že si oba dva dokážou svou lásku projevit i říct.., měli by spolu pracovat na prohlubováni vztahu, aby o svou Lásku milovanou nepřišli. V nešní době jsou to různé příčiny..,kdy ji/ho mohou ztratit, aproto by se nemělo zapomínat na to vyjádřit své-mu partner-ce/ovi své city  lásky :MILUJI TĚ (M) do krásných očí ..tak aby to cítěl/a ve svém srdci a věděl/a co pro ni/něho známenáte....A vztah se stal opět  vztahem živým a Lásky-plným... .

Přeji hodně projevené Lásky v tomto měsíci, naplněné s velkým gestem lásky (v polibcích)a krásných květin ...pod rozkvetlou třešní... .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Další související články:

Pět omylů v partnerské komunikaci

Proč hledáme partnera

Jak se vyhnout trapasům na první schůzce

Živý vztah

Odpuštění "příteli" stojí až na konci...

Trvalé štěstí je nesnesitelné

Jak sbalit kluka a co se Vám líbí

Sbalte ho!..,aneb co na muže zabírá?

Podle čeho si ženy vybírají muže

a další...v tomto blogu...??

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zobrazeno 3794×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio