Co je dobré vědět a nad čím je dobré se zamyslet

Trvalé štěstí je nesnesitelné

Všichni toužíme po tom být šťastní s úžasnou partnerkou nebo partnerem. Chceme nejlépe pořád zažívat úžasné pocity lásky a chceme život bez starostí. Jenže ono to není tak jednoduché. Pokud budeme pořád šťastní, tak nás jednoho krásného dne zavřou do blázince. Trvalé štěstí je totiž nesnesitelné.

Být ve vztahu neustále šťastný znamená nehledat na partnerovi žádnou chybu, nepodezřívat jej z ničeho. Jenže to je utopie. V životě nemůžeme nikdy očekávat, že náš partner bude naprosto bez chybičky. Ono je to pro nás svým způsobem snazší. Štěstí, které trvá příliš dlouho, nás brzdí. Může se tak stát, že si najdete úžasnou partnerku, která bude krásná, chytrá, bude vám s ní neskonale krásně. Jenže jednoho dne se zkrátka probudíte po jejím boku a najednou vám přestane být dobře. Život s ní začne být nesnesitelný.

Krásným příkladem této zákonitosti ve vztahu je romantika. Když se vrátíte jednoho dne z práce domů a vaše přítelkyně vám nachystá večeři se svíčkami a následným krásným milováním, budete šťastní. Když to udělá další den také, podivíte se tomu. A když to udělá i třetí den, pohádáte se s ní, protože si budete myslet, že od vás něco chce. Ta samá situace, která byla napoprvé tak krásná, je nyní nesnesitelná.

Muži mají potřebu jít za cílem. Když dobýváme partnerku, jsme schopni věnovat tomu spoustu času, úsilí a někdy i peněz. Ale když tu samou partnerku již máme, často nám společný čas začíná lézt na nervy, nejraději bychom byli pořád někde zalezlí, a nedej bože, že bychom za ní něco platili. I proto je pro zdravý vztah důležité, abychom měli pořád potřebu jít za nějakým cílem. Když se pohádáme, je cílem usmířit se. Když jsme ve špatné životní situaci, je cílem zlepšit se.

Má mě rád, nemá mě rád?

 

Abychom si však mohli cíl vytvořit, je potřeba zažít nejdříve krizi. A krize je opakem štěstí ve vztahu. Při trvalém štěstí bychom neměli co řešit, takže bychom neměli žádný cíl. A tím pádem, bychom byli vlastně nespokojení. Být navždy šťastný je klišé. Takového vztahu nelze nikdy dosáhnout, protože na to zkrátka nejsme stavěni.

Po štěstí mnoho lidí touží. Ale když přijde, tak jim leze na mozek. Naučte se své štěstí prožívat a podněcovat ho. Ne proto, abyste byli pořád šťastni, ale proto, abyste se dokázali hravě vyrovnat s každou životní situací. Jde o pozitivní ladění. Každá překážka, každé neštěstí ve vztahu i v osobním životě může být v konečném důsledku prospěšné.

Vyhodili vás z práce? Alespoň si můžete najít lepší místo.
Máte ve vztahu krizi? Alespoň si můžete o všem promluvit a pokusit se nalézt řešení.
Rozešli jste se? Alespoň si můžete nalézt novou lepší partnerku.

Všechno zlé je k něčemu dobré. To je podstata pozitivního myšlení. Řiďte se tím. Budete mít energii na to vyrovnat se s každou životní situací, budete se více usmívat a mít větší charisma. Tím pádem bude v životě úspěšnější a pro ženy přitažlivější.

Uvědomte si, že kdybyste neměli žádné problémy, tak budete pořád stát na místě. Štěstí nerozvíjí vaše schopnosti ani nezlepší vaši situaci. Ale neštěstí ano. Problémy jsou to, co nás žene vpřed. Nenechte se jimi zadusit, ale využijte jejich podstatu k vlastnímu prospěchu.Máte-li problémy, naučte se je řešit. Každý vyřešený problém vás posune vpřed více než roky života bez mráčku.

(Zdroj : www.svadeni.cz ) (Autor:RaShCZ)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTÁŘE"(výběr z vašich příspěvku)":


Pavi 03. 11. 2009 03:57
ANO.., tak to je snad pravda..., jak se píše..., je potřeba jít za svým cílem... .Vzpomínám si.., že blog jsem založil na zakladě taky takové... krize ...a?? ..podle vaši sledovanosti je asi pro vás dost zajimavý a čtený... . Takže..., pokud se má člověk dostat někam dál ...., musí se naučit zdolávat své životní krize..., aby mohl dosáhnout toužebného štěstí obou partnerů... .Každá překážka ve vztahu, může být ipulzem k tomu, aby jsme se naučili ji společně řešit a objevovat nová řešení, při kterých nás to popožene dál cestou životem. Člověk nedojde do cíle .., pokud si jej sám nestanovil... a nejde za ním. Obyčeně to krizi začíná..., ale šťasným životem naplněné Lásky obou parnerů by to mělo skončit.... .... tak to vám všem přeji ...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------(...budete-li chtít přispět vašim komentářem.. pošlete jej na "pavi" vzkazy a já jej posoudím a ty nejlepší zveřejním.... díky )
Zobrazeno 2403×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio